Hogyan halt meg Bobby Unser, azaz Bobby bácsi? A rajongók gyászolják a versenyző legenda halálát: 'Godspeed to Indy's kedvenc bácsi'

'Ő volt a teljes csomag - rajongók imádták, vicces és bájos, és igazi bajnok' - tweetelt halála után az Indianapolis Motor Speedway

A sayantani nath által
Frissítve: 2021. május 3, 19:40 PST Másolja a vágólapra Hogyan halt meg Bobby Unser, azaz Bobby bácsi? A rajongók gyászolják a verseny legendáját

Bobby Unser, más néven Bobby bácsi (Getty Images)

2021. május 2-án, vasárnap hunyt el az amerikai motorsport-ikon, Bobby Unser, akit híresen „Bobby bácsi” becenevén ismertek. Halálakor 87 éves volt. Az Indianapolis 500 háromszoros győztesét elismerték, hogy kétszeres USAC-bajnok, IROC-bajnok, valamint 13 alkalommal nyerte meg a Pikes Peak Hill Climb-et.

Az Indianapolis 500-as versenyen (Indy 500) a híres Unser családtól származik. Testvére Al négyszeres győztes az ikonikus versenyben, míg nagybátyja, Louis kilencszer nyerte a Pikes Peak Hillclimb-et. Bobby Unsert felesége Lisa, fiai, Bobby Jr. és Robby, valamint lányai, Cindy és Jeri élték túl.

OLVASS TOVÁBB

Hogyan halt meg 51 éves korában a Top Gear Sabine Schmitzje? A verseny világa csak egy nő előtt tiszteleg a 24 órás Nürburgringben

A randevú modellektől a falak „költözésének” igényléséig tekinthetünk meg az F1-legenda, Ayrton Senna ellentmondásos életét halálának 25. évfordulóján

Hogyan halt meg Bobby Unser?

Az Indianapolis Motor Speedway (IMS) szerint a híres versenyző és műsorszolgáltató az új-mexikói Albuquerque-i otthonában halt meg. Köztudott, hogy természetes okokból halt meg.

RIP egy LEGENDA. Ma a versenyvilág gyászolja a háromszoros Indianapolis 500 bajnok Bobby Unser elmúlását. Ő volt a teljes csomag - rajongók imádták, vicces és bájos, és igazi bajnok. Egy ikon, amire mindig emlékeztek. Godspeed, versenyző - tweetelt az IMS hivatalos fiókjukból.

A legendára, aki a motorsportban több Hírességek Csarnokának tagja volt, lelkes rajongói a közösségi médiában is szívesen emlékeztek. „Az első, aki három különböző évtized alatt megnyerte az 500-at, miközben első rajtjában az utolsó és az utolsó rajtjában az első helyen végzett. A versenyzés egyik legszínesebb, karizmatikusabb és legérdekesebb személyisége. Isten gyorsasága Indy kedvenc bácsikájához. Bobby Unser. Legenda - tweetelt az Indy 500 bemondója, Jake Query.

'Mindig emlékezni fog a legendás, háromszoros # Indy500-győztes Bobby Unserrel folytatott őszinte beszélgetésekre. Mindig élénken tartotta. És ez enyhén szólva. RIP 'Bobby bácsi' - írta a Sports Illustrated szerkesztője, Philip B. Wilson.

Ryan McGee, az ESPN írója tweetelt: „Godspeed to Bobby Unser bácsi. Az elmúlt évek egyik kedvenc interjúja az volt, hogy 2018-ban a háromszoros # Indy500 győztessel ültem együtt az ABC TV elemzőjeként töltött napjairól.

'Bobby bácsi halála május elején nem volt az, amire gondoltam' - tweetelt egy gyászoló rajongó.

Ha van egy hírcsomagja vagy érdekes története a számunkra, kérjük, forduljon a (323) 421-7514 telefonszámon